slide1 slide2 slide3 slide4 slide5 slide6 slide7

Festival řemesel a vyznání 2013 - program

 

11. ročník Festivalu řemesel a vyznání na trase Greenway započne 25. května v Žirovnici a slavnostně zahájen bude v Horních Dubenkách na Chadimově mlýně 1. června ve 14.00 hodin. Těšit se můžeme na loutkovou pohádku, povídání o vodních mlýnech a přátelské ovzduší kouzelného mlýna.

Již v dubnu se sešli členové sdružení ke každoročnímu sázení lípy ke Dni země – letošní lípa byla vysazena v Roseči u Jindřichova Hradce vedle statku, ve kterém sídlí Houbový park Bohunky a Berta Blaasových.

Mapka stezky Greenway řemesel a vyznání je místní trasou Greenways Praha – Vídeň, na kterou navazuje v Jindřichově Hradci a ve Slavinocích.

Na hradě Roštejn se stezka protíná s Greenway regionů renesance. 

Greenway řemesel a vyznání vymyslelo, zřídilo a provozuje občanské sdružení Na dobrých cestách. Jeho členové jsou právnické i fyzické osoby, kteří se snaží propojovat své úsilí a přiblížit konkrétní místa i malebnou krajinu kolem nás všem vnímavým návštěvníkům stezky. Ta svým názvem – Řemesel a vyznání připomíná řemeslné tradice a historické zápasy o víru na pomezí Vysočiny. Zavede nás na spoustu pozoruhodných objektů, jejichž provozovatelé poutníky vítají, zejména v době letního festivalu, kdy jsou pořádány akce na které nás zve tento letáček.

Stezka řemesel a vyznání se letos pomyslně uzavře při slavnostním otevření opravené židovské synagogy v Nové Cerekvi – 6. října, která prošla generální rekonstrukcí po 158 letech a  je postavena v pseudomaurském slohu.