slide1 slide2 slide3 slide4 slide5 slide6 slide7

 

JAVOŘICKÁ VĚTEV

vyznačena 2003

délka 56 km

Stezka vede po cyklotrase 1113 z Jindřichova Hradce (Langerův dům) přes Strmilov (Umělecká tkalcovna a muzeum českého tkalce) do Zahrádek (Výtvarná dílna). Odtud vede po této cyklotrase a modré turistické značce přes Domašín do Horního Pole a dál po vlastním značení do Klátovce (Kovárna v lese - Habermann) a do Horních Dubenek (Chadimův mlýn), přes rybník Bor a okolo evangelického kostela s posezením, kde se napojuje na červenou turistickou značku, do Janštejna (sklárny). Odtud po cyklotrase 5126 pokračuje přes Hraniční dub a další cyklotrasu okolo Studánky Páně na Javořici a dále na hrad Roštejn. Z Roštejna vede po cyklotrase 16 přes Telč, Kostelní Myslovou (statek a stezka F. M. Nágla, židovský hřbitov) a Dačice do Slavonic.

 

ZNAČENÍ (sloupky s tabulkami): 21 ks

INFORMAČNÍ TABULE: Jindřichův Hradec u Městské plovárny (východisko z Greenways Praha - Vídeň), Zahrádky, Klátovec, Horní Dubenky, Roštejn, Slavonice u zdravotního střediska (východisko z Greenways Praha - Vídeň).

PŘÍSTŘEŠKY PRO ODPOČINEK: mezi Domašínem a Horním Polem, mezi Zahrádkami a Horní Olešnou.

 

KŘEMEŠNICKÁ VĚTEV

vyznačena 2003

délka 91 km

Stezka začíná v Zahrádkách napojením na Javořickou větev, odkud vede po modré turistické značce přes Horní Olešnou až téměř na nádraží Počátky – Žirovnice, ke kterému již dochází po vlastním značení, pokračujícím do Počátek (dům O. Březiny). Odtud vede po červené turistické značce do Svaté Kateřiny (pramen), dále po vlastním značení do Horní Cerekve (židovský hřbitov) a po cyklotrase na poutní místo Křemešník a do Bezděčína (statek Kameníkovi). Před Bezděčínem cyklotrasu opouští a vede po vlastním značení do Batelova (malírna skla ), odtud po žluté turistické značce na hrad Roštejn, kde se opět napojuje na Javořickou větev.

 

ZNAČENÍ (sloupky s tabulkami): 36 ks

INFORMAČNÍ TABULE: Bezděčín.

 

VELKOLHOTECKÁ VĚTEV

vyznačena 2004

délka 28 km

Stezka začíná v Horním Poli napojením na Javořickou větev, odkud vede po cyklotrase 1163, vlastním značení a po cyklotrase 16 přes Studenou, Velkou Lhotu ( toleranční areál) a Volfířov do Dačic, kde se opět napojuje na Javořickou větev.

 

ZNAČENÍ (sloupky s tabulkami): 19 ks

INFORMAČNÍ TABULE: v Horním Poli a Velké Lhotě.

 

KAMENICKÁ VĚTEV

vyznačena 2004

délka 45 km

Stezka začíná napojením na Javořickou větev na kraji lesa u silničky Popelín – Počátky kousek před vlakovým nádražím ve Stojčíně (trať Jindřichův Hradec – Jihlava, zastávka Počátky - Žirovnice), odkud vede po modré turistické značce do Žirovnice. Odtud pokračuje po vlastním značení do Melanova, kde se napojuje na cyklotrasu 1114, vedoucí do Kamenice nad Lipou. V okolí střediska Johanka u komunikace Jindřichův Hradec - Pelhřimov je vedena po vlastním značení a dále pak až do Čejkova, kde se napojuje na Křemešnickou větev po turistických značkách (modré, zelené a červené).

 

ZNAČENÍ (sloupky s tabulkami): 37 ks

 

PELHŘIMOVSKÁ VĚTEV

vyznačena 2006

délka 39 km

Stezka vede od školkařského střediska Johanka u Kamenice nad Lipou, kde navazuje na Kamenickou větev. Přes Těmice a Lidmaň vede do Moravče (evangelický kostel) a Nové Cerekve (synagoga a židovský hřbitov), do Pelhřimova pokračuje přes Vlásenici, Proseč – Obořiště, Částkovice, Heilovský mlýn a Myslotín. Z Pelhřimova vede přes Proseč pod Křemešníkem na Křemešník, kde se napojí na Křemešnickou větev. Je vedena po vlastním značení, místy po cyklotrase 321 a turistických značkách (modré, žluté, červené).