slide1 slide2 slide3 slide4 slide5 slide6 slide7

Festival řemesel a vyznání 2014 - program

 

12. ročník Festivalu řemesel a vyznání na trase Greenway bude zahájen letošní první akcí 17. května v Počátkách – na oslavách 725. výročí založení města. Historické slavnosti nabídnou návštěvníkům bohatý kulturní program.

Na Velikonoční neděli 20. dubna na oslavu Dne země proběhlo zasazení již 11. lípy na trase stezky – tentokrát v lesoparku Hamerky v Kamenici nad Lipou. Za skvělou spolupráci patří díky městu i místním skautům. Letošní vysazená lípa je odnoží prastaré kamenické lipy, která zdobí název města – Kamenice nad Lipou.   

Mapka stezky Greenway řemesel a vyznání je místní trasou Greenway Praha – Vídeň, na kterou navazuje v Jindřichově Hradci a ve Slavonicích. V obci Roštejn se stezka protíná s Greenway regionů renesance. Greenway řemesel a vyznání vymyslelo, zřídilo a provozuje občanské sdružení Na dobrých cestách. Jeho členové jsou právnické i fyzické osoby, kteří se snaží propojovat svá usilování a přiblížit konkrétní místa i malebnou krajinu kolem nás všem vnímavým návštěvníkům stezky. Ta svým názvem - „řemesel a vyznání“ připomíná řemeslné tradice a historické zápasy o víru na pomezí Vysočiny. Zavede vás na spoustu pozoruhodných míst, jejichž provozovatelé poutníky vítají, zejména v době letního festivalu, kdy jsou pořádány akce na které vás zve tento letáček.

Stezka řemesel a vyznání se letos pomyslně uzavře slavností v opravené téměř 160 let staré židovské synagoze v Nové Cerekvi 5. října 2014.

Na všechny akce pořádané v rámci Festivalu řemesel a vyznání zveme návštěvníky - peší, v autech či na kolech a přejeme všem pěkné zážitky a suchou stezku.

Za sdružení Na dobrých cestách - předsedkyně Eva Zadražilová.